Pinnacle TimingThe Horror at Harding Hill MTB - Results 2018Pinnacle Timing Logo
The Horror at Harding Hill MTB - Results 2018
                        The Horror at Harding Hill
                          EFTA Mountain Bike Race
        July 15, 2018           Webb Forest            Sunapee, NH
Sponsored by Sunapee Recreation                     dana@pinnacletiming.us
===========================================================================


             *******  Elite Women  *******


             *******  Expert U19 Women  *******


             *******  Expert Senior Women  *******

    1  32 Sara Hunt                               Dayville CT             02:02:01  200 

             *******  Expert Veteran Women  *******

    1  33 Laura Kozlowski                         Boxford MA              01:58:40  200 
    2  34 Nathalie Poirier                        Derry NH                02:07:04  190 

             *******  Sport U16 Women  *******

    1  88 Kendall Larson                          Peterborough NH         01:33:39  200 

             *******  Sport U19 Women  *******

    1  95 Lizzy Gunsalus                          Dudley MA               01:25:29  200 

             *******  Sport Senior Women  *******

    1  89 Lauren Coscia                           Danvers MA              01:33:22  200 
    2  90 Anna Cronin                             Concord NH              01:36:04  190 
    3  91 Heather Kilduff                         Pocasset MA             02:21:55  178 

             *******  Sport Veteran Women  *******

    1  92 Kathleen Gonzales                       Wallingford CT          01:51:07  200 

             *******  Novice U13 Women  *******

    1 128 Lilly Ware                              Westminster VT          01:33:42  200 

             *******  Novice U16 Women  *******


             *******  Novice U19 Women  *******

    1 123 Amanda Vansant                          Holderness NH           01:02:33  200 

             *******  Novice Senior Women  *******

    1 124 Liesl Magnus                            Holderness NH           01:17:39  200 
    2 125 Melanie Perez                           Enfield NH              01:37:00  190 

             *******  Novice Veteran Women  *******

    1 126 Andrea Laplume                          Seekonk MA              01:34:31  200 
    2 127 Melissa Heino                           Sunapee NH              01:37:00  190 


             *******  Elite Men  *******

    1   3 Michael Wissell                         Hyde Park MA            01:50:15  200 
    2   2 Logan Kasper                            Baldwinville MA         01:53:27  190 
    3   1 Carl Devincent                          Lynnfield MA            01:56:59  178 

             *******  Single Speed Men  *******


             *******  Single Speed Women  *******


             *******  Clydesdale Men  *******

    1 112 Jeffrey Wilson                          Marshfield MA           01:04:55  200 
    2 111 Steve Doty                              Seekonk MA              01:08:22  190 

             *******  Expert U19 Men  *******


             *******  Expert Senior Men  *******

    1  28 Chase Kerzel                            Chatham MA              01:36:25  200 
    2  27 Eric Desautels                          Lyman ME                01:40:00  190 
    3  37 Josh Flanagan                           Alton NH                01:41:26  178 

             *******  Expert Veteran Men  *******

    1  35 Scott Oosterveen                        Bow NH                  01:39:22  200 
    2  30 Kevin Killay                            Royalston MA            01:40:38  190 
    3  29 David Cade                              Wakefield MA            01:42:18  178 
    4  36 Joshua Schoenfeld                       New Boston NH           01:45:52  164 
    5  31 Lucas Provost                           Brewster MA             01:50:04  148 


             *******  Expert Master Men  *******

    1  24 Scott Martin                            No Dartmouth MA         01:32:00  200 
    2  23 John Golden                             Walpole MA              01:38:45  190 
    3  21 Alexis Arapoff                          Stow MA                 01:45:25  178 
    4  25 Timothy Young                           Newmarket NH            01:51:19  164 
    5  22 Richard Brown                           Danville NH             01:56:07  148 

             *******  Sport U16 Men  *******

    1  61 Wylie Kendall                           Antrim NH               01:29:16  200 

             *******  Sport U19 Men  *******

    1  63 Gavin O'Neil                            North Andover MA        01:21:01  200 
    2  64 Connor Young                            Antrim NH               01:25:43  190 
    3  62 Trevor Faber                            Hancock NH              01:29:16  178 

             *******  Sport Senior Men  *******

    1  78 Josiah Lasalle                          Milford NH              01:18:18  200 
    2  75 Evangelos Gerekos                       Amherst NH              01:23:15  190 
    3  80 Tyler Parnes                            Boston MA               01:24:24  178 
    4  74 Aaron Costello                          Loudon NH               01:28:53  164 
    5  77 Nathan Johnston                         Acushnet MA             01:29:21  148 
    6  79 Shawn Pan                               Nashua NH               01:41:33  130 


             *******  Sport Veteran Men  *******

    1  81 Brian Cook                              Bow NH                  01:19:22  200 
    2  85 Paul Rhodes                             Bow NH                  01:23:48  190 
    3  83 Michael Driscoll                        South Deerfield MA      01:24:22  178 
    4  82 Chris Demars                            Gill MA                 01:26:06  164 
    5  84 Mark Nigro                              Bedford NH              01:32:22  148 
    6  86 Will Swyers                             Boscawen NH             01:44:36  130 

             *******  Sport Master Men  *******

    1  94 Lee Ormiston                            Wilton NH               01:18:38  200 
    2  68 Tim Kennedy                             Milford NH              01:19:06  190 
    3  71 William Paredes                         Quincy MA               01:20:42  178 
    4  67 Don Gonzales                            Wallingford CT          01:21:53  164 
    5  69 Ken Lawas                               Kensington NH           01:24:12  148 
    6  66 William Daley                           Hingham MA              01:27:13  130 
    7  72 Bill Penton                             Waltham MA              01:30:06  110 
    8  73 Steve Provins                           Mont Vernon NH          01:35:40   88 
    9  93 Stephen Ouellette                       Bennington NH           01:37:28   64 
   10  70 Tony Mio                                Sunapee NH              02:09:52   38 

             *******  Novice U13 Men  *******

    1 113 Dylon Pelletier                         Francestown NH          01:17:20  200 

             *******  Novice U16 Men  *******

    1 114 Addison Dodge                           Hancock NH              01:03:40  200 

             *******  Novice U19 Men  *******



             *******  Novice Senior Men  *******

    1 117 Michael Pasqualoni                      Litchfield NH           01:02:36  200 
    2 116 Jaskiel McDowell                        Allenstown NH           01:06:23  190 

             *******  Novice Veteran Men  *******

    1 118 Randy Boneta                            Peabody MA              00:56:45  200 
    2 121 Greg McPherson                          Westbrook ME            00:57:05  190 
    3 119 Philip Dodge                            Hancock NH              01:08:32  178 
    4 120 Kurt Magnus                             Holderness NH           01:09:57  164 

             *******  Novice Master Men  *******

    1 115 Christopher Naimie                      Wilmot NH               01:01:17  200 


DNS LIST OF ALL COMPETITORS

Race# Category       Name                        Hometown                   
===== ============== =========================== ======================= 
   26 Exp Sr Men     Josh Austin                 Deerfield NH            
   87 Spt Vet Men    Bryan Wilson                Bloomfield CT           
  122 Nov U16 Women  Allison Larson              Peterborough NH  


DNF LIST OF ALL COMPETITORS

Race# Category       Name                        Hometown                   
===== ============== =========================== ======================= 
   65 Spt Master Men Steven Constine             Hillsboro NH            
   76 Spt Sr Men     Jake Grover                 Putney VT 
Copyright 2019 Pinnacle Timing LLC. All Rights Reserved.
Designed & Hosted by Functional Art Solutions